SKU # 1000140108
Havells Hexo Big Fill Grill Sandwich Maker 900 W GHCSTESK090

PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Description
-
Key Features
-
Power Indicator Light: Light Indicator for "power on" and "ready" function
-
Non-Stick Coating Grill Plates: Food Grade Non-Stick Coating for healthy cooking
-
Grooves: Non - Stick deeper grooves for more filling
-
Safety: Easy hinged lock for safety
-
Cool Touch Handle
-
Upright Storage for Reducing the Storage Space
Product Specification
| Brand | Havells |
| Product Type | Sandwich Maker |
| Product Model | Hexo Big Fill Grill |
| Product Code | GHCSTESK090 |
| Power Consumption | 900 W |
| Plate | Sandwich and Grilled |
| Plate Coating | Non-Stick Coated Grill Plates |
| Function | Sandwich Grill Making |
| Body Colour | Black |
| Dimension | 34 x 17 x 32 cm |
| Included Components | 1 N Main Unit |
| Warranty | 2 Years Product Warranty |
Other Details
| Dimension (CM) L x W x H | 34 x 17 x 32 |
| Unit Of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 2.190 kg |
| Generic Name | Sandwich Makers |
| Manufacturer Details | Havells India Ltd. Office: QRG Towers, 2D, Sector-126, Expressway, Noida-201304 (U.P), Phone : +91-120-3331000 Email: marketing@havells.com |
| Imported Details | Havells India Ltd. Office: QRG Towers, 2D, Sector-126, Expressway, Noida-201304 (U.P), Phone : +91-120-3331000 Email: marketing@havells.com |
| Country Of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

