
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Ingco |
| Product Type | Palm Sander |
| Product Model | PS2416 |
| Voltage | 220-240 V~50/60 Hz |
| Input Power | 240 W |
| No-Load Speed | 14000 rpm |
| Bottom Base | 110 x 100 mm |
| Included | 5 Pcs sand papers (AKFS140102) 1 Set extra carbon brushes Packed by color box |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Dimension (CM) - L x W x H | 16.5 x 12 x 14.5 |
| Unit Of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 2.5 kg |
| Generic Type | Sanders |
| Manufacturer Details | Ingco, Haryana Tools & Tackels, Showroom No.4, Hero Honda Chowk, NH-8, Gurugram Haryana - 122001 (HR) |
| Packer Details | Ingco, Haryana Tools & Tackels, Showroom No.4, Hero Honda Chowk, NH-8, Gurugram Haryana - 122001 (HR) |
| Country Of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

