Home /
Tools
/ Power Tools
/ Impact Drills & Wrenches
/ Dongcheng Cordless Impact Drill 13 mm 20 V DCJZ2050I
Dongcheng Cordless Impact Drill 13 mm 20 V DCJZ2050I
Dongcheng Cordless Impact Drill 13 mm 20 V DCJZ2050I 7966871650498
Visit the
Dongcheng
Store

PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Dongcheng |
| Product Type | Impact Drill |
| Product Code | DCJZ2050I |
| Maximum Chucking Capacity | 13 mm |
| Battery | 20V/2.0Ah Li-Ion |
| Speed | 0-600/0-2000 RPM |
| Weight | 1.22 kg |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Dimension (CM) - L x B x H | 60 x 20 x 10 |
| Unit Of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 6 kg |
| Generic Type | Impact Drills |
| Manufacturer Details | Dongcheng 952C,Avinashi Road Coimbatore,Tamilnadu India-641018 Phone:80125 77004 |
| Packer Details | Dongcheng 952C,Avinashi Road Coimbatore,Tamilnadu India-641018 Phone:80125 77004 |
| Country Of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!
Purchase this product to review...!
Average user rating
Rating/ 5
Overall Rating
5
80% Complete (danger)
4
3
2
1
Close X

