Polymak Impact Drill 13 mm 650 W PMID13-DY
Polymak Impact Drill 13 mm 650 W PMID13-DY 7968879640770
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Polymak |
| Product Type | Impact Drill |
| Product Model | PMID13-DY |
| Maximum Drilling Capacity | 13 mm |
| No Load Speed | 0 – 2800 Rpm |
| Power | 650 Watts |
| Weight | 2.1 kg |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Dimension (CM) - L x B x H | 23 x 15 x 9.6 |
| Unit Of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 2.1 kg |
| Generic Type | Impact Drills |
| Manufacturer Details | Polymak Tools India Pvt Ltd., 186/187 P. H. Road Alsa Towers, Kilpauk, Chennai – 600 010, Tamil Nadu, India. Phone: +91(44)-4863 1869 Email : info@polymak.co.in |
| Packer Details | Polymak Tools India Pvt Ltd., 186/187 P. H. Road Alsa Towers, Kilpauk, Chennai – 600 010, Tamil Nadu, India. Phone: +91(44)-4863 1869 Email : info@polymak.co.in |
| Country Of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

