Ralli Wolf Impact Drill 13 mm 650 W RW13
Ralli Wolf Impact Drill 13 mm 650 W RW13 7808855736514
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Description
-
Ergonomic and light weight
-
Sturdy Aluminium gear box
-
Comfortable side handle
-
Powerful motor
-
Easy Serviceable gear box
Product Specification
| Brand | Ralli Wolf |
| Product Type | Impact Drill |
| Product Model | RW13 |
| Capacity | 13 mm |
| Watts Input (Full Load) | 650 W |
| No Load Speed | 1800 RPM |
| Approximate Net Weight | 2 kg |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms & conditions |
Other Details
| Dimension (CM) - L x W x H | 20 x 16 x 23 |
| Unit Of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 2.1 kg |
| Generic Type | Impact Drills |
| Manufacturer Details | RalliWolf Industries Ltd. G-104, MIDC Industrial Area Ahmednagar-414111 Maharashtra, India |
| Packer Details | RalliWolf Industries Ltd. G-104, MIDC Industrial Area Ahmednagar-414111 Maharashtra, India |
| Country Of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

