Ledlum LED Indoor COB Down Light 12W LLF - 078
Ledlum LED Indoor COB Down Light 12W LLF - 078 7596441632962
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Ledlum |
| Product Type | COB Down Light |
| Product Model | LLF - 078 |
| CTT | 3000K 4000K 6000K |
| Power Wattage | 12W |
| Beam Angle | 120° |
| Luminous Flux | 960 lm |
| CRI | ≥80 |
| LED Chip | EPISTAR COB |
| Body Color | White |
| Cut Out | Ø95 mm |
| Dimension | Ø105*24 mm |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Unit of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 1 kg |
| Generic Type | Downlights |
| Manufacturer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Packer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Country of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

