Ledlum Slim Border LED Indoor Down Light 24W LLF - 058B
Ledlum Slim Border LED Indoor Down Light 24W LLF - 058B 7596441403586
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Ledlum |
| Product Type | Down Light |
| Product Model | LLF - 058B |
| CTT | 3000K 4000K 6000K |
| Power Wattage | 24W |
| Beam Angle | 120° |
| Luminous Flux | 2280 lm |
| CRI | ≥80 |
| LED Chip | OSRAM |
| Body Color | White |
| Cut Out | Ø165 mm |
| Dimension | Ø175*65 mm |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Unit of Measurement | 1 Piece |
| Weight | 1.2 kg |
| Generic Type | Downlights |
| Manufacturer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, hennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Packer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Country of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

