Ledlum LED Indoor High End COB Down Light LLF-227
Ledlum LED Indoor High End COB Down Light LLF-227 7601180147906
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Ledlum |
| Product Type | Down Light |
| Product Model | LLF-227 |
| CCT | 3000K 4000K |
| Power | 6W |
| Led Chip | BRIDGELUX |
| CRI | ≥80 |
| Beam Angle | 24° |
| Lumens | 480 lm |
| IP | IP20 |
| Material | Die Casting |
| Body Color | Black |
| Cut Out | 40 mm |
| Dimension | 43X80 mm |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Unit of Measurement | 1 Piece |
| Weight |
|
| Generic Type | Down Lights |
| Manufacturer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Packer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 00098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Country of Origin | India |
Write a review
Your review has been posted...!

