Ledlum LED Indoor High End COB Down Light LLF-247
Ledlum LED Indoor High End COB Down Light LLF-247 7600741122242
PAN INDIA DELIVERY

100% Genuine Products

100% Secured Payments
Product Specification
| Brand | Ledlum |
| Product Type | Down Light |
| Product Model | LLF-247 |
| CTT | 3000 K 4000 K |
| Power Wattage | 2x15W |
| Beam Angle | 38° |
| Luminous Flux | 2400 lm |
| CRI | ≥80 |
| IP | IP20 |
| LED Chip | CREE |
| Material | Aluminium |
| Body Color | White |
| Cut Out | 155×80 mm |
| Dimension | 155 x 79 x 94 mm |
| Warranty | As Per Manufacturer Terms and Condition |
Other Details
| Unit of Measurement | 1 Piece |
| Weight |
|
| Generic Type | Down Lights |
| Manufacturer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Packer Details | LedLum Lighting Solutions LLP No. 22A, 1st Floor, 7th Street, Sector 3, Ambattur Industrial Estate, Ambattur, Chennai - 600098. Tamil Nadu. India Phone : +91-9790799997 |
| Country of Origin | < ont face="Liberation Sans, sans-serif">India |
Write a review
Your review has been posted...!

